Історична палітра рідного Краснограда, 15.09.2022

Тема: Історична палітра рідного Краснограда.

Мета: вчити здобувачів освіти з повагою ставитися до рідного міста, ознайомити з історією, культурою рідного міста, розвивати пізнавальний інтерес, увагу, виховувати почуття гордості за свій рідний край.

Обладнання: презентація, відео.

Структура заняття:

I. Організація групи. Оголошення теми і мети виховної години.

Красноградщина  – золота, чарівна сторона, земля увінчана пишним колоссям, рястом, зеленню закосичена. Скільки ніжних і ласкавих слів придумали люди, щоб висловити свою гарячу любов до рідного краю, де ми живемо. Чи знаєте ви вірші про рідне місто чи про нашу Батьківщину? Відомий філософ доби Відродження сказав: «Рослина без коріння всихає, людина без минулого не живе». Тому важливо знати і пам’ятати історію свого народу і свого найкращого міста. Отже, темою нашої години спілкування сьогодні буде «Історична палітра рідного Краснограда».

ІІ. Основна частина.

Місто Красноград засновано як Білевськ — десяту фортецю у складі Української лінії оборонних зміцнень в 1731-33 роках, що проходила від Дніпра до Сіверського Дінця. Фортеця була закладена 11 серпня 1731 року генералом Таракановим і стала першою спорудою майбутнього міста. Завершено будівництво фортеці 20 жовтня 1731 року. Тут 1733 року розмістився один з 20 ландміліцьких полків, який був сформований у місті Більові, Тульської губернії Білгородським військовим столом. Від назви міста Більова одержав назву полк, а фортеця, в якій він поселився стала називатися Більовською.

У 1784  коли Українська оборонна лінія вже почала втрачати свій стратегічний характер,  в 1797 році Бельовську фортецю було перетворено на повітове місто Костянтиноград. З 1922 року місто називається Красноградом. (Слайди 2-4).

Не менш цікавою є історія герба міста Костянтиноград. 1842 року на запит Герольдії про створення проекту герба для міста Костянтинограда полтавський губернатор відповів, що в історії цього міста немає визначних подій, які можна було б відобразити на гербі. Не дочекавшись відповіді, Герольдія сама зайнялася створенням герба для Костянтинограда, поклавши, всупереч запевненням губернатора, в основу його символіки історичні відомості про місто.

Усі віхи історії міста, яке нині має назву Красноград, відбилися у символіці його герба, затвердженого 7 березня 1842 року: "На зеленому тлі у верхній частині означено фортецю, що служила центральним захистом у оборонній лінії Росії від кочівників-татар, звалася Бельовською. А у нижній частині означено націю народу, що існував там на той час, у вигляді татарина.

Сучаний герб Краснограду не менш чітко відображає спеціалізацію нашого міста. Стилізоване зображення колоса вказує на сільськогосподарську направленність діяльності мешканців міста. Блакитне полум'я символізує розвиток газодобувної промисловості, яка розвинена в регіоні. (Слайд 5).

Чи було б минуле без майбутнього? Навряд, і Красноград яскравий тому приклад. Адже завдяки кропоткій праці та інтузіазму людей, що жили на Красноградщині, ми маємо змогу насолоджуватися кожною вулицею, кожним деревцем і найголовніше – історичним надбанням нашого міста.

Красноградщина славиться своїми людьми: ремісниками, винахідниками, вченими, письменниками і поетами, митцями, лікарями, вчителями, які відомі не лише на Україні, а і поза її межами. Вони тут жили і живуть, працювали і працюють, творили і творять, возвеличували нашу батьківщину. (Слайди 6-7)

Наше місто дає потужний потенціал для розквіту нашої молоді – це Будинок культури, який приютив у собі колективи різних напрямів творчості. Такі як танцювальний колектив «Крапелька», театральний колектив «Арт-Є», хор «Джерело», ансамбль бандуристів та інших творчих, креативних та ініціативних людей, які прославляють наш рідний край своїми талантами та досягненнями.

В Краснограді знаходиться чотири вищих закладів освіти, що кожного року випускають гідних, конкурентноспроможних спеціалістів, які в майбутньому будуть працювати на розвиток Красноградщини. Це педагогічний та медичний коледж, коледж сільської механізації, професійний ліцей.

Не можна залишити без уваги Районний Центр Дитячої Юначої Творчості, Районий Центр Поза шкільної освіти, районний Центр дитячої та юнацької творчості та Дитячу Юнацьку Спортивну Школу. Саме ці заклади позашкільної освіти допомагають нашій молоді розвиватися не тільки розумово, фізично, естетично та духовно. З їх допомогою, Красноградщина отримує ініціативну, розвинену молодь, яка зможе гідно представляти своє покоління, місто, країну. Студентське самоврядування, що діє на Красноградщині допоможе виховати в сучасній молоді почуття відповідальності, а також ініціативності, що є провідними компонентами людини з чітко вираженою громадською позицією.

Все це – наше місто. А ми – те покоління, яке творить історію саме тут і саме зараз, і ми - є майбутнім Красноградщини, майбутнім нашої Батьківщини.

ІІІ. Підсумок та зворотній зв’язок.

Нові часи, нові завдання, нові вимоги… Незалежність України дає можливість кожному з нас стати справжнім господарем своєї землі. Сьогодні ми є свідками великих перетворень, що відбуваються в нашій країні. Ви – майбутнє України. То ж своїми знаннями, працею, здобутками підносьте її культуру, своїми досягненнями славте її. Будьте гідними своїх предків, бережіть волю і незалежність України, поважайте свій народ і його мелодійну мову. Шануймо себе і свою гідність, і шановані будемо іншими.

Присяга

  Краю мій рідний, земля моя колискова! Із садками вишневими і солов’ями співучими, вербами кучерявими і джерелами чистими дорогами тополиними і лелеками білокрилими, росами голубими і райдугами семицвітними, із золотими китичками хмелю та соняшниками і мальвами квітучими, рушниками гаптованими і червоними кетягами калини, з хлібом-сіллю гостинними і людьми працьовитими, ланами широкими і небом блакитним присягу прийми від мене, що оберігатиму тебе і любитиму, бо одна ти, як життя.

ПЕРЕГЛЯД ВІДЕО ПРО КРАСНОГРАД

 

 

Коментарі

Популярні публікації